Kategorie
Uncategorized

Który język jest łatwiejszy włoski czy hiszpański?

Nauka nowego języka obcego to praktycznie zawsze ekscytujące zajęcie, jako że można w ramach tego procesu nie tylko pozyskać nowe umiejętności, ale również poznać nieco lepiej kulturę danego kraju.

Nauka nowego języka obcego to praktycznie zawsze ekscytujące zajęcie, jako że można w ramach tego procesu nie tylko pozyskać nowe umiejętności, ale również poznać nieco lepiej kulturę danego kraju. Porozumiewając się wybranym językiem da się w dużo prostszy sposób zwiedzać turystyczny region, choć można również takie umiejętności wykorzystywać na gruncie zawodowym. Jeśli interesują Cię języki państw śródziemnomorskich możesz zadawać sobie pytanie, który język jest łatwiejszy – włoski czy hiszpański. Obydwa te języki znajdują się w naszej ofercie, dlatego z przyjemnością przybliżymy Ci kilka najważniejszych szczegółów na ich temat.

Język włoski - pochodzenie i cechy charakterystyczne

Włoski zaliczany jest do grupy języków romańskich. Oprócz Włoch znajduje się w powszechnym użyciu wśród mieszkańców Szwajcarii, San Marino, Malty, a także części Chorwacji. Pod względem turystycznym nowa umiejętność językowa przydaje się więc nie tylko w samych Włoszech. Język włoski ma swoje korzenie jeszcze w starożytnej łacinie, choć jego ewolucja przebiegała nieco inaczej niż w przypadku innych języków romańskich. Skutkiem tego jest obecność charakterystycznych cech. Zastanawiając się nad tym, który język jest łatwiejszy – włoski czy hiszpański, warto mieć na uwadze to, jak melodyjny jest język włoski. Posiada on bogatą gamę samogłoskowych dźwięków, dzięki czemu można za jego pomocą podkreślić ekspresję. Włoski ma również bardzo bogate słownictwo, dlatego też nie ma problemu z wyrażeniem konkretnych myśli i przekonań za jego pomocą. Choć na początku osobom dopiero rozpoczynającym naukę włoskiego słownictwo może wydawać się zbyt bogate, to jednak już po krótkim czasie kursanci przyzwyczajają się do dźwięczności i bogactwa języka. Wiele osób uczy się włoskiego ze względu na jego ogromne znaczenie we współczesnej kulturze europejskiej.

Jak wygląda nauka języka hiszpańskiego?

Język hiszpański jest niewątpliwie jednym z najważniejszych i najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie. To język ojczysty dla ponad 460 milionów ludzi, a także język urzędowy dla ponad 21 krajów na całym świecie. Kursantom hiszpański najczęściej kojarzy się ze względu na swoje rytmiczne i melodyjne brzmienie. Również tutaj obecne jest bogate spektrum samogłoskowych dźwięków. Dla kogoś, kto zastanawia się nad tym, który język jest łatwiejszy – hiszpański czy włoski, ważna powinna być relatywnie prosta gramatyka hiszpańskiego. Istotna jest również zasada spójności wymowy i zapisu, która oznacza, że większość słów jest wymawiana zgodnie z zapisem. Zdecydowanie ułatwia to naukę i rozumienie hiszpańskiego osobom początkującym. Wielu językoznawców zgadza się ze stwierdzeniem, że hiszpański jest językiem otwierającym drzwi komunikacji z dużą częścią globalnej społeczności.

Który język jest łatwiejszy - hiszpański czy włoski?

Odpowiedź na pytanie o to, który język jest łatwiejszy – włoski czy hiszpański, nie jest jednoznaczna. Każdy język ma swoje unikalne cechy. Często mówi się, że dla osób znających angielski to hiszpański jest dużo łatwiejszy, ale nie ma na to reguły. Przy wyborze konkretnego kursu językowego warto kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami. Istotne jest to, który język bardziej przyda Ci się w praktyce, ponieważ dzięki uczestnictwie w naszych lekcjach z pewnością będziesz w stanie opanować zarówno hiszpański, jak i włoski. Każdy kurs prowadzony jest przez doświadczonych lektorów, którzy są w stanie oswoić kursantów z językiem i wprowadzić ich do swobodnego porozumiewania się nim.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:
Kurs języka hiszpańskiego online

Kurs języka włoskiego online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *