Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Sprowadzanie pojazdów z zagranicy jest nieodzowną częścią globalnej wymiany handlowej. W świecie motoryzacji i mobilności istotną rolę pełni także niezbędna dokumentacja, dzięki której istnieje możliwość legalnego korzystania z zakupionych samochodów na terytorium danego państwa.

Osoby, które decydują się na auto z zagranicy, muszą dostosować się lokalnych przepisów w zakresie dokumentów dołączonych do pojazdu. Aby wypełnić ten obowiązek, wystarczy skorzystać z profesjonalnej pomocy doświadczonych tłumaczy. Jako specjaliści z Metropolitan School wykonujemy kompleksowe tłumaczenia dokumentów samochodowych.

Tłumaczenie jest uwierzytelnione

Sprowadzanie samochodów z zagranicy to wśród Polaków wciąż popularna metoda na zakup dobrego i stosunkowo taniego samochodu. Taka decyzja często wiąże się jednak z koniecznością przetłumaczenia wszystkich dokumentów pojazdu, aby móc go zarejestrować w urzędzie do legalnego poruszania się po drogach oraz do ubezpieczenia OC. I tutaj przyda się tłumacz dokumentów samochodowych.

Tłumaczenia dokumentów samochodowych są tłumaczeniami uwierzytelnionymi. Oznacza to, że musi zostać sporządzone przez tłumacza przysięgłego i posiadać stosowne pieczątki oraz podpisy. Dokumenty samochodowe same w sobie posiadają moc prawną, więc również ich tłumaczenie musi taką moc posiadać, aby złożyć je w urzędzie rejestrującym pojazd.

Tłumaczymy z wielu języków

Tłumaczenia samochodowe prowadzimy w najpopularniejszych językach – angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim, francuskim, hiszpańskim, niderlandzkim. Ale pracujemy również ze wszystkimi innymi językami świata. Biuro tłumaczeń Metropolitan School dołoży wszelkich starań, aby przetłumaczyć dokumenty z pożądanego języka.

Tłumaczenia dokumentów samochodowych online

Tłumaczenia papierów samochodowych wykonujemy również w trybie online. Wystarczy, że wyślesz nam zeskanowane dokumenty, a specjaliści Metropolitan School zajmą się resztą. Przetłumaczone i uwierzytelnione dokumenty odeślemy Ci pocztą tradycyjną lub przesyłką kurierską.

Najczęściej tłumaczymy

  • umowy kupna-sprzedaży lub faktury
  • karty pojazdu
  • dowody rejestracyjne
  • świadectwa homologacji
  • świadectwa odprawy celnej
  • polisy ubezpieczeniowe

Tłumaczenia dokumentów samochodowych – cena

Od samego początku naszej działalności stawiamy na konkurencyjność cenową przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości tłumaczenia dokumentów samochodowych. Cena przekładu uzależniona jest przede wszystkim od liczby stron lub pism, które wymagają przetłumaczenia.

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na ostateczną wycenę tłumaczenia, jest język. Popularność języka źródłowego i docelowego determinuje ostateczną wycenę.

Całkowity koszt realizacji zlecenia zazwyczaj ustalany jest w sposób indywidualny, na podstawie konkretnych potrzeb klienta oraz specyfiki dokumentów.

Tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych – specyfika tego typu przekładów

Tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych to te wykonane przez tłumacza przysięgłego, a więc osobę posiadającą oficjalne uprawnienia do wykonywania przekładów o mocy urzędowej. Mają one na celu zapewnienie oficjalnej, prawnie wiążącej wersji dokumentu w innym języku. Umożliwiają tym samym zrozumienie zawartości określonego pisma osobom posługującym się odmienną mową..

W Metropolitan School zdajemy sobie sprawę, jak ogromna odpowiedzialność spoczywa na osobach realizujących usługi w zakresie tłumaczeń przysięgłych dokumentów samochodowych. Gwarantujemy jednak profesjonalne podejście do każdego zlecenia oraz kompleksowe wykonawstwo przekładu.

Tłumaczenia dokumentów samochodowych – kontakt

Profesjonalne tłumaczenie dokumentów samochodowych stanowi istotny element w kontekście międzynarodowej wymiany handlowej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do opisywanej oferty serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Aby ułatwić klientom proces nawiązywania korespondencji z naszą placówką językową, stworzyliśmy dedykowany formularz zgłoszeniowy. Po podaniu niezbędnych danych nasi specjaliści przeanalizują prośbę konsumenta i terminowo odpowiedzą na wszelkie pytania. Istnieje także możliwość skontaktowania się z nami za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Formularz zgłoszeniowy