Dowiedz się, jak uczymy w Metropolitan School i sam przekonaj się o naszej skuteczności

Autorski program nauczania

Misją naszej szkoły jest praca w oparciu o autorskie programy nauczania. Ich założeniem jest indywidualny dobór materiałów dydaktycznych do poziomu wiedzy kursanta lub całej grupy.

Lektorzy Metropolitan School przed rozpoczęciem każdego cyklu nauki w naszej szkole przygotowują dedykowane programy kursów z uwzględnieniem potrzeb, mocnych oraz słabych stron kursanta i jego osobistych zainteresowań lub preferencji. „Szyjemy na miarę” i odchodzimy od nudnych oraz archaicznych metod realizacji jednego podręcznika.

Nasze metody mają pozytywny wpływ na motywację, zaangażowanie w naukę i co za tym idzie – tempo oraz oczekiwane wyniki.

Stawiamy na praktykę

W Metropolitan School jesteśmy zdania, że żadna metoda nauki nie wpływa tak bardzo na rozwój umiejętności jak ćwiczenia praktyczne.

Nasze programy dydaktyczne i same kursy bazują na mówieniu, słuchaniu i rozmowach w języku obcym od samego początku nauki.

Korzystamy z nietuzinkowych przykładów, ciekawych i angażujących ćwiczeń, zadań pobudzających wyobraźnię i kreatywne myślenie. Budujemy pozytywne nastawienie do języka obcego i dokładamy wszelkich starań, aby nauka szła zgodnie z oczekiwaniami kursanta.

Chcemy, abyś mówił w języku obcym nie tylko w szkole

Naszym nadrzędnym celem jest zmotywowanie kursanta do posługiwania się językiem obcym nie tylko podczas zajęć, ale również poza nimi.

Motywujemy w taki sposób, aby język obcy stał się ulubioną formą komunikacji, a kursant czuł chęć do dalszej nauki i rozwoju nie tylko podczas toku nauki, ale szukał też innych miejsc, w których może trenować, na przykład na portalach społecznościowych czy forach internetowych.

Mini-formacje

Stawiamy na naukę w bardzo małych grupach, liczących od 2 do 4 osób. W Metropolitan School uważamy, że zajęcia w tak kameralnych zespołach zapewniają maksymalną aktywizację kursanta podczas zajęć, a nauka daje najlepsze efekty.

Dzięki temu kursant ma szansę rozwijać praktyczne umiejętności, uczestniczyć w konwersacjach i czuć się swobodnie przy innych uczniach. Również lektorzy mają szansę poświęcić swoim uczniom tyle uwagi, ile potrzebują.

Uczymy w trybie indywidualnym i online

W naszej szkole prowadzimy też kursy w trybie online. Wykorzystujemy do tego najpopularniejsze narzędzia komunikacji internetowej. Nauka online zapewnia kursantowi wyjątkowy komfort uczestnictwa w zajęciach oraz maksymalny poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza w dobie pandemii. Pozwala to również nawiązać partnerską więź między lektorem a kursantem, dzięki czemu każde spotkanie jest bardzo efektywne.

Uczymy biznesmenów i specjalistów

W Metropolitan School wiemy, jak ważny w życiu zawodowym jest język obcy. Korzystając z autorskich metod i nieszablonowych sposobów uczymy języka obcego pod kątem prowadzenia biznesu czy komunikowania się na arenie międzynarodowej. Uczymy też elementów specjalistycznych, które będą niezwykle przydatne osobom chcącym rozwijać swoje kariery w ważnych branżach gospodarki lub starają się o taką pracę.

Kursy dla dzieci

Wiemy, że języki obce należy poznawać od najmłodszych lat. W Metropolitan School uczymy już dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół.

Do ukończenia 7 roku życia stawiamy na naukę praktycznych aspektów języka oraz poprawną wymowę. Podczas kursów korzystamy z kreatywnych gier i zabaw, pracujemy mową ciała, stosujemy rekwizyty i multimedia, które mają wywrzeć pozytywny wpływ na dziecko.

Zajęcia dla dzieci prowadzimy w języku docelowym, aby uczeń mógł komunikować się w języku obcym już od pierwszych zajęć. Dzięki ciągłym powtórkom, dzieci nie znając jeszcze zagadnień gramatycznych mówią poprawnie powtarzając na każdych zajęciach słówka, wyrażenia oraz pełne zdania. Staramy się stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju, nie tylko językowego, lecz również poznawczego. Późniejsze etapy nauki polegają na użyciu znajomych dzieciom struktur gramatycznych w bardziej zaawansowanych kontekstach.

Kluczowa, w każdym rodzaju kursu, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania jest nauka nowego, jak też powtarzanie wcześniej poznanego słownictwa.

Formularz zgłoszeniowy