Kategorie
Uncategorized

Dlaczego angielski jest językiem międzynarodowym?

Angielski jest niesamowitym językiem, wykorzystywanym do komunikowania się z osobami z całego świata. Mimo iż od wielu lat uczymy się go w szkole, słyszymy go na uczelni, w większych miastach czy w pracy, to nadal wiele osób zastanawia się nad fenomenem jego popularności. Skąd się on bierze i dlaczego angielski jest językiem międzynarodowym?

Angielski jest niesamowitym językiem, wykorzystywanym do komunikowania się z osobami z całego świata. Mimo iż od wielu lat uczymy się go w szkole, słyszymy go na uczelni, w większych miastach czy w pracy, to nadal wiele osób zastanawia się nad fenomenem jego popularności. Skąd się on bierze i dlaczego angielski jest językiem międzynarodowym?

Dlaczego angielski stał się językiem międzynarodowym?

Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że to właśnie angielski jest najpopularniejszym na świecie językiem. Posługuje się nim mnóstwo osób, dzięki czemu porozumiemy się w nim w praktycznie każdym kraju. Wraz ze wciąż postępującą globalizacją, rozwojem firm międzynarodowych, turystyki oraz technologii, zaczęliśmy poszukiwać skutecznego sposobu na porozumiewanie się na wszystkich kontynentach. Język angielski przyjął się dość naturalnie, co w dużej mierze jest wynikiem jego historii.  

Zyskał on popularność już w XVI wieku, w głównym stopniu przez podboje Imperium Brytyjskiego, które rozpoczęło kolonizację nowych lądów niemalże na wszystkich kontynentach. Właśnie w tym okresie angielski stał się językiem urzędowym na obszarach, takich jak Australia czy Ameryka Północna, a w następnie w Afryce oraz Indiach.

Co więcej, duże znaczenie dla rozpowszechniania się języka angielskiego miał okres II Wojny Światowej, jak i rozwój krajów po jej zakończeniu. Wynikało to z faktu, że w tym czasie największą potęgą gospodarczą były Stany Zjednoczone, natomiast angielski był językiem urzędowym na terenie byłych kolonii brytyjskich. W związku z umacniającą się pozycją Wielkiej Brytanii zaczęto dążyć do tego, by porozumiewanie się z jej przedstawicielami i mieszkańcami nie przysparzało większych problemów.

Dlaczego język angielski jest językiem międzynarodowym?

Na popularność języka angielskiego niebagatelny wpływ miała również sztuka, skradająca serca wielu osób. Najwięksi muzycy zyskujący szereg fanów wykorzystywali go do tworzenia muzyki, ponieważ ich korzenie są nierozerwalnie połączone z Wielką Brytanią. Wśród nich możemy wymienić artystów, takich jak The Beatles, Queen, The Rolling Stones czy Abba. Miłośnicy ich muzyki pragnąc zrozumieć teksty swoich idoli, zaczęli uczyć się angielskiego, by jeszcze lepiej przyjąć tworzone przez artystów dzieła.

Gdzie można nauczyć się angielskiego?

Planując rozpoczęcie lub kontynuację nauki języka angielskiego, warto zapoznać się z ofertą przedstawioną na stronie naszej szkoły. Oferujemy profesjonalne kursy języka angielskiego, prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów, dzięki którym zdobędziesz wszelkie potrzebne materiały i przełamiesz swoją językową barierę. Dokładamy wszelkich starań, by nasi kursanci mogli czerpać maksymalne korzyści z prowadzonych zajęć, dlatego do każdej lekcji podchodzimy z maksymalnym zaangażowaniem oraz przygotowaniem.

Zależy nam, by na kursie panowała przyjazna atmosfera, sprzyjająca poszerzaniu wiedzy i sprawnemu przyswajaniu nowych informacji. W naszej szkole możesz liczyć na wsparcie na każdym etapie edukacji, dzięki czemu już w krótkim czasie od udziału w pierwszych zajęciach będzie mógł zobaczyć postępy.

Dlaczego angielski jest językiem międzynarodowym? Podsumowanie

Język angielski stał się językiem międzynarodowym zarówno w wyniku najważniejszych wydarzeń zapisanych na kartach historii, jak i dzięki kulturze oraz sztuce. Swoją popularność zawdzięcza umacniającej się pozycji Wielkiej Brytanii, a także pochodzącym z niej muzykom, takim jak Abba, Spice Girls, Queen czy The Rolling Stones.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *