Tłumaczenia konsekutywne

Tłumaczenie konsekutywne – na czym polega?

Tłumaczenie konsekutywne nazywane jest potocznie tłumaczeniem następczym. Nazwa potoczna jasno wskazuje, że polega ono na tłumaczeniu danego fragmentu wypowiedzi ustnej przez wykwalifikowaną osobę.

Tłumaczenie odbywa się po zakończeniu wypowiedzi podmiotu mówiącego. Tłumacz konsekutywny, oprócz doskonałej znajomości języka obcego, musi wykazywać się umiejętnością skupienia, koncentracji, a także zapamiętywania określonych fragmentów wypowiedzi.

Tłumaczenia konsekutywne są jedną z wielu form tłumaczeń ustnych. Zadaniem tłumacza jest przedstawienie meritum wypowiedzi w sposób jasny, klarowny i zrozumiały dla osób biorących udział w danym wydarzeniu.

Tłumaczenie konsekutywne wykorzystywane jest najczęściej podczas zgromadzeń biznesowych, konferencji prasowych, czy w trakcie przemówień polityków. Tłumacz dokładnie wsłuchuje się w daną przemowę i dokonuje istotnych notatek. Stanowią one fundament do stworzenia spójnej, zgodnej z treścią przedmówcy, przetłumaczonej wypowiedzi. Istotą tłumaczeń konsekutywnych jest przekazywanie treści w taki sposób, aby odbiorcy zinterpretowali je zgodnie z założeniem mówcy.

Tłumaczenie nie może być dosłowne, ponieważ straciłoby wówczas logiczność przekazu.

Konsekutywne tłumaczenie – nasza oferta

Tłumaczenia konsekutywne znajdują zastosowanie niemalże w każdej sytuacji, w której dochodzi do spotkania między osobami nieumiejącymi komunikować się za pomocą jednego języka. Nasze biuro tłumaczeń Metropolitan School składa się z wykwalifikowanej kadry specjalistów, którzy zajmują się konsekutywnym tłumaczeniem w wielu językach.

Wieloletnie doświadczenie, indywidualne podejście do klienta, a także perfekcyjna znajomość języka angielskiego pozwalają nam świadczyć profesjonalne usługi na najwyższym poziomie. Podejmujemy się współprac związanych z tworzeniem tłumaczeń konsekutywnych podczas prezentacji, negocjacji, spotkań biznesowych, konferencji prasowych, czy szkoleń.

Oferta dopasowywana jest do potrzeb i oczekiwań klienta. Nasi tłumacze zwracają szczególną uwagę na charakter danego przedsięwzięcia, dzięki czemu przekazywane tłumaczenie jest nie tylko poprawne merytorycznie, ale także zgodne ze specyfiką wydarzenia.

Dlaczego warto zdecydować się na tłumaczenie konsekutywne?

Tłumaczenie konsekutywne pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, jednocześnie przekazując wszelkie, istotne z punktu widzenia mówcy kwestie.

Profesjonalny tłumacz doskonale wie, które aspekty należy bezwzględnie zawrzeć w opracowywanej wypowiedzi, zachowując przy tym spójny charakter. Nasi specjaliści dobierają sposób tłumaczenia do rodzaju i wagi spotkania.

Dogłębna analiza, racjonalna synteza i selekcja najistotniejszych informacji to aspekty, które stawiamy na piedestale, realizując profesjonalne i kompleksowe usługi w tym zakresie. W przypadku jakichkolwiek pytań, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Tłumaczeń. Dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie w zakładce Kontakt.

Formularz zgłoszeniowy