Tłumaczenia symultaniczne

Tłumaczenia symultaniczne - rozwiązanie, jakiego oczekujesz

Tłumaczenie symultaniczne to jedne z najtrudniejszych rodzajów przekładu ustnego. Wymaga ono perfekcyjnej znajomości języka obcego, ale także niezwykłej odporności na stres, znakomitego refleksu, uważności oraz dyscypliny.

Tłumaczenia symultaniczne to przekazywanie treści wypowiedzi między rozmówcami na żywo. Z uwagi na to, że odbywające konwersację osoby nie mówią w tym samym języku, niezwykle istotne jest, by cały proces odbywał się z niezwykłą szczegółowością oraz dbałością o najdrobniejsze detale.

Przekłady z języka obcego na rodzimy są istotnym elementem wielu wydarzeń, w tym spotkań lub konferencji. Dzięki nim nie tylko wszystko przebiega znacznie sprawnej, ale również przyczyniają się one do zwiększenia komfortu i poczucia bezpieczeństwa uczestników.

To niezwykle istotne rozwiązanie, które odbywa się równocześnie w trakcie przemowy prelegenta, a tłumacz nie może poprosić o powtórzenie zdań. Co więcej, w tłumaczeniu symultanicznym nie ma możliwości sporządzenia notatek później, dlatego jest ono jednym z najbardziej trudnych zadań.

Symultaniczne tłumaczenie - co warto na jego temat wiedzieć?

Symultaniczny tłumacz to osoba, która powinna wykazywać się starannością, bardzo dobrą znajomością języka obcego czy umiejętnością szybkiej reakcji.

Wyjątkową trudnością, z którą nasi tłumacze symultaniczni są w stanie sobie sprawnie poradzić, jest tłumaczenie wypowiedzi wygłaszanej przez prelegenta w tym samym momencie. To zupełnie nowa wypowiedź, której tłumacz nie miał możliwości wcześniej usłyszeć. Tłumacz symultaniczny znajduje się w dźwiękoszczelnej kabinie, zatem nie ma możliwości poproszenia prelegenta o powtórzenie.

Co więcej, tłumacz symultaniczny zajmuje się przekładami w trakcie trwania różnego rodzaju konferencji międzynarodowych, spotkań, obrad, seminariów, kongresów, szkoleń czy imprez sportowych oraz kulturalnych.

W naszej ofercie proponujemy tłumaczenia symultaniczne z najwyższą dbałością o detale. Jesteśmy profesjonalistami, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności, pozwalające nam na solidne wykonanie powierzonego zlecenia.

Każdorazowo w pełni koncentrujemy się na swojej pracy, a do tłumaczenia podchodzimy w sposób rzetelny oraz zaangażowany.

Tłumacz symultaniczny - dlaczego warto powierzyć nam zlecenie?

Decydując się na skorzystanie z naszych usług, możesz być pewien solidności, rzeczowości oraz profesjonalizmu. Nasi tłumacze symultaniczni posiadają odpowiednie cechy oraz umiejętności pozwalające na świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Są nie tylko dobrze odporni na stres czy maksymalnie skoncentrowani na tłumaczeniu, ale również odznaczają się dużą podzielnością uwagi oraz znakomitą dykcją. Dykcja ma ogromne znaczenie, ponieważ w trakcie trwania międzynarodowych wydarzeń istotne jest to, by nie wprowadzać słuchaczy w błąd. Nasi tłumacze to specjaliści z bogatym doświadczeniem, którzy świetnie poradzą sobie nawet w najtrudniejszych i niekomfortowych sytuacjach.

Formularz zgłoszeniowy