Kategorie
Uncategorized

Ile zajmuje nauka włoskiego?

Obecnie znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest kluczową umiejętnością. To także coraz częściej spotykany wymóg w przygotowywanych przez pracodawców ofertach pracy.

Obecnie znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest kluczową umiejętnością. To także coraz częściej spotykany wymóg w przygotowywanych przez pracodawców ofertach pracy. I mimo, że jeszcze kilka lat temu znajomość języka angielskiego była w pełni wystarczająca, obecnie lepiej posługiwać się przynajmniej dwoma językami obcymi.

Z pewnością jednym z łatwiejszych do nauki może okazać się język włoski. Ten jest coraz chętniej wybierany nie tylko ze względu na wakacyjne wojaże, ale także na dynamicznie rozwijający się rynek pracy. Wiele osób zadaje więc sobie pytanie, ile zajmuje nauka włoskiego.

Język włoski — ile trwa nauka?

Na początku warto zacząć od podstaw. Obecnie uważa się, że aby „wskoczyć” na wyższy poziom znajomości obcej mowy, należy poświęcić minimum 120 godzin nauki. Warto jednak pamiętać, że język językowi nierówny i każdy z nich będzie wymagał indywidualnego podejścia. W takim razie ile czasu należy poświęcić, aby jak najlepiej przyswoić sobie słownictwo oraz gramatykę włoskiego?

Przede wszystkim należy zastanowić się, czy język włoski jest trudny do opanowania. Oczywiście to, jak bardzo wymagająca jest obca mowa, stanowi zwykle kwestię indywidualną. Dlatego odpowiedź na to pytanie może sprawiać trudności.

Najwięcej źródeł podaje, że język z Półwyspu Apenińskiego obok hiszpańskiego czy lingua franca, czyli angielskiego, uchodzi za jeden z najmniej skomplikowanych. Przede wszystkim odznacza się bowiem łatwą wymową oraz bardzo przejrzystą gramatyką, co z pewnością ucieszy osoby chcące nauczyć się włoskiego.

Ile zajmuje nauka włoskiego?

Jak zostało wyżej podkreślone, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile zajmuje nauka języka włoskiego. Bardzo często stanowi to bowiem kwestię indywidualną i zależy od osobistych uzdolnień czy preferencji. Istnieją jednak pewne ramy, które są oparte źródłami. 

 

Najczęściej zakłada się, że poznanie kolejnego poziomu danego języka zajmuje około 120 godzin. Na przykład w przypadku hiszpańskiego, aby dobrze przyswoić poziom B1, należy poświęcić aż 200 godzin. Z kolei na opanowanie podstaw języka włoskiego zazwyczaj potrzeba od 80 do 120 godzin.

 

Ile osób, tyle opinii. Dla jednych perspektywa poświęconych godzin na naukę języka będzie działać motywująco, dla innych wręcz przeciwnie. To od każdej osoby indywidualnie zależy, ile zajmie jej nauka obcej mowy z wybranego zakątka świata. Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej organizacji, a także motywacji. Te dwa czynniki z pewnością pomogą w nauce każdego języka, również włoskiego.

Jak uczyć się języka włoskiego?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego tak naprawdę znajomość tego języka jest potrzebna. Należy bowiem pamiętać, że zupełnie inaczej trzeba podejść do przyswajania mowy biznesowej, a inaczej z kolei wygląda nauka zwrotów, które mają pomóc w podróżach. 

Bardzo często jednak za naukę można zabrać się z czystej pasji. Pozwoli to odkryć miłość do danego języka obcego i jego przyswajanie z pewnością stanie się dużo szybsze.

Motywację do nauki języka włoskiego warto również cały czas podsycać. Należy bowiem pamiętać, że czytanie nudnych podręczników gramatycznych może z czasem przestać być najlepszą metodą nauki. Dużo lepszym pomysłem okazuje się czytanie książek lub artykułów w języku włoskim, oglądanie materiałów na YouTube czy też wieczorny seans. Bardzo dobre rozwiązania mogą stanowić także regularne spotkania z native speakerami bądź też kurs języka online.

Język włoski z Metropolitan School

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie różnego rodzaju kursy językowe. Za jedne z najlepszych są uważane kursy języka Włoskiego w Opolu oferowane przez Metropolitan School. Naszą szkołę cechuje przede wszystkim nowoczesne podejście do nauki języka.

Zamiast wertowania grubych podręczników gramatycznych można tu spędzić długie godziny na rozmowach w grupach czy też z native speakerami. Dzięki takiemu kursowi nauka języka włoskiego z pewnością nie przysporzy większych trudności i przebiegnie dużo szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *