Czytanie w języku obcym może być przyjemne!

czytanie w języku obcym 2021

Czytanie w języku obcym może być przyjemne!

Czy sięgnąłeś kiedyś po książkę w języku obcym i szybko się zniechęciłeś? Treść była zbyt trudna do zrozumienia lub zwyczajnie fabuła nie przypadła Ci do gustu?
Przeszukiwanie Internetu, tłumaczenie pojedynczych słówek i wzrastająca frustracja?  Brzmi znajomo?
A może chciałbyś zacząć czytać, ale nie wiesz od czego zacząć?

foreign language learning 2021

Mamy dla Ciebie proste rozwiązanie. Oto trzy kroki, które pomogą Ci w osiągnięciu celu w krótkim czasie:

Zacznij od krótkich i prostych tekstów

Czytaj takie, które Cię nie znudzą i nie zniechęcą za szybko. Jeśli natomiast nie jesteś początkujący, możesz sięgnąć po pozycje bardziej zaawansowane. Jest wiele treści dostosowanych do danego poziomu językowego, które możesz znaleźć w internecie, księgarni lub zwyczajnie udając się do biblioteki obcojęzycznej. Niektóre słowa i wyrażenia są już przetłumaczone, a na końcu każdego rozdziału znajdziesz ciekawe ćwiczenia. Brzmi nieźle, prawda?

Sięgaj po teksty o tematyce, które Cię pochłoną

Czytanie treści, które Cię interesują jest przyjemne i wciągające, przy okazji poszerzysz swoje słownictwo w języku obcym.

Znajdź grupę w mediach społecznościowych

Taką, która będzie Twoim wsparciem i inspiracją. Poznasz tam również wiele ciekawych osób o podobnych zainteresowaniach.

foreign language reading 2021

Podsumowując, czytanie w języku obcym jest świetnym doświadczeniem i niezawodnym sposobem na przyswajanie nowego słownictwa, jak również zapoznaniem się z gramatyką w kontekście. Nie bój się wyjść spoza swojej strefy komfortu, a na rezultaty nie będziesz musiał długo czekać. Powodzenia!


Przydatny materiał? Podziel się


Formularz zgłoszeniowy


    Pola oznaczone (*) są wymagane