O nas – Metropolitan School

previous arrow
next arrow
Slider

Skąd Metropolitan School?

Metropolitan to szkoła języków obcych utworzona przez pełną pasji do języków obcych anglistkę Agnieszkę Grużewską ponad 10 lat temu. Nauczanie języka angielskiego rozpoczęła jeszcze przed studiami na Uniwersytecie Opolskim (Wydział Filologii Angielskiej), początkowo indywidualne, później w małych formacjach, następnie w firmach, szkołach językowych, później już w swojej własnej – Metropolitan.

A nazwa?

„Pomyślałam, że jeśli nazwa szkoły językowej Cosmopolitan, która bardzo przypadła mi do gustu już istnieje w Opolu, wymyślę coś podobnego, a nawet lepszego. I tak powstał Metropolitan. Początkowo Metropolitan Group, później MLP, i wreszcie Metropolitan School” – wspomina Agnieszka Grużewska.

Kogo uczymy?

Oferta szkoły Metropolitan w Opolu skierowana jest do każdego. Zaczynając od dzieci i młodzieży, kończąc na dorosłych, w tym biznesmenów i profesjonalistów z różnych branż. Prowadzimy kursy językowe dla klientów indywidualnych, firm, korporacji i instytucji państwowych.

Dlaczego warto wybrać Metropolitan School?

Uczymy już
ponad 10 lat

Prowadzimy
zajęcia online

Najlepsze rozwiązanie
dla klientów

Kameralne grupy
językowe

Dla Naszych kursantów jesteśmy wyjątkowi, gdyż różnimy się od innych szkół językowych w kilku bardzo istotnych „szczegółach”:

Podczas pierwszej wizyty potencjalnego klienta w Naszej Szkole sekretarka nie wręcza mu testu. To spotkanie z Naszą Panią Metodyk, która robiąc szczegółowy wywiad z osobą zainteresowaną podjęciem nauki w Naszej Szkole, bada potrzeby językowe wraz z poziomem zaawansowania językowego. To wszystko po to, by zaproponować najlepsze rozwiązanie dla każdego Naszego klienta.

Dzięki temu, że uczymy praktycznego języka zarówno ogólnego, jak również specjalistycznego Nasi kursanci bardzo szybko zdobywają umiejętność komunikacji w języku docelowym. Przyjazna atmosfera na zajęciach sprawia, że nasi kursanci szybko przełamują barierę językową.

Nie mamy umowy z żadnym wydawnictwem, dzięki czemu materiały używane przez naszą kadrę pochodzą z różnych źródeł. Nierzadko są to materiały autorskie tworzone przez Nas samych. Z tego powodu każdy kurs przygotowywany jest indywidualnie. Pracujemy nad tymi umiejętnościami językowymi, które tego wymagają wzmacniając jednocześnie te, które kursant już posiada.

Nasze grupy są kameralne, liczą od 2 do 4 osób. Dużym zainteresowaniem cieszą się również zajęcia VIP 1, czyli jednoosobowe, spersonalizowane kursy.

Gwarantujemy brak dodatkowych kosztów; materiały są w cenie każdego rodzaju kursu.

Oprócz zajęć w szkole (off-line), bądź u klienta, prowadzimy zajęcia on-line. Tutaj nie ma ograniczeń. Uczymy nie tylko zainteresowanych z Naszego miasta i okolicy, lecz osoby z całego świata.

Jako jedyni na opolszczyźnie (a może nawet w Polsce), prowadzimy zajęcia j. hiszpańskiego po angielsku, j. angielskiego po hiszpańsku oraz j. polskiego po angielsku i hiszpańsku.

Jako, że język przyswajany jest znacznie szybciej i efektywniej w miłej i przyjaznej atmosferze, dbamy o to by Nasi kursanci, niezależnie od wieku, czuli się u Nas jak w domu.

Języki obce w naszej ofercie

angielski

niemiecki

hiszpański

włoski

francuski

rosyjski

Nowość w Opolu!

polski dla
obcokrajowców
(również j.polski po angielsku
oraz j. polski po hiszpańsku)

hiszpański
po angielsku

angielski
po hiszpańsku

Nasza kadra

Agnieszka

Dyrektor, metodyk, lektor języka angielskiego
i hiszpańskiego w Metropolitan School
Alina

Lektor języka angielskiego w Metropolitan School
Magda

Lektor języka angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego w Metropolitan School
Julia

Lektor języka niemieckiego
w Metropolitan School
Ania

Lektor języka angielskiego i polskiego dla obcokrajowców w Metropolitan School
Damian

Lektor języka angielskiego w Metropolitan School
Gustaw

Lektor języka angielskiego w Metropolitan School
Justyna

Lektor języka angielskiego w Metropolitan School

Absolwentka Wydziału Filologii Angielskiej i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Swoje pierwsze kroki jako nauczycielka języka angielskiego stawiała w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Opolu. Swoje doświadczenie rozwijała jako lektor języka angielskiego na Uniwersytecie Opolskim w latach 2010-2016. Prowadzi zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania, zarówno zajęcia tradycyjne ‘’face to face”, jak i za pośrednictwem komunikatora SKYPE. Przygotowuje do egzaminów międzynarodowych, jak również państwowych. 

Magda

Lektor języka angielskiego, rosyjskiego i polskiego dla obcokrajowców w Metropolitan School
Michał

Lektor języka angielskiego w Metropolitan School
Łukasz

Lektor języka angielskiego i francuskiego w Metropolitan School
Magda - Lektor języka angielskiego, native speaker języka niemieckiego, rosyjskiego i ukraińskiego
Natalia

Lektor języka angielskiego, rosyjskiego, ukraińskiego, niemieckiego i polskiego dla obcokrajowców w Metropolitan School